fbpx

To nejlepší z Nového Zélandu

Termín:

xx.xx. – xx.xx.2022

Počet dnů:

14

Typy cest:

asfalt s vysokým podílem šotolin

Spaní:

Hostely, B&B, apod.

Náročnost:

6/10

Průvodce:

Matin Portele „Pipo“

Motorky:

Výprava se pojede na zapůjčených cestovních endurech o objemu nad 600ccm.

O výpravě:

Nový Zéland, ráj na konci světa, si pravděpodobně spojíte s překrásnou přírodou více, než s dobrodružstvím na motorce. Jenže Nový Zéland je motorkářův ráj a tak by byla chyba, vyrazit tak daleko a neužít si to na maximum! V tom spojení je totiž ukryta dokonalost, do které jsem se osobně zamiloval a přestěhoval se, abych mohl prozkoumat každou na motorce sjízdnou cestu.

Najdete tu nekončící klopené zatáčky s lepivým asfaltem a cedule s doporučenou rychlostí, díky kterým Vás žádná zatáčka nepřekvapí. Silnice lemují ostré hory pokryté ledovci viditelnými již od pobřeží oceánu nebo průzračná jezera s tyrkysovou barvou, které zásobují řeky s divokými vodopády. Nechybí tu ani deštné pralesy s obřími kapradinami, zlatavé pláže, ale i zátoky plné delfínů, kolonie lachtanů anebo ptáci, kteří se nebojí Vám zazpívat a zatancovat svůj taneček ve vzdálenosti pár desítek centimetrů od Vašich očí. Největším problémem motorkáře je tedy udržení pohledu na silnici.

Jen stěží najdete něco, co Zélandu chybí a pokud máte v krvi dobrodružství, můžete se vydat i na průzkum tisíců kilometrů prašných cest, které Vás vezmou na odlehlá místa, kde potkáte pouze další motorkáře na endurech anebo majitele aut s pohonem 4×4. Většinou pak místní farmáře, rybáře anebo lovce zvěře. Pro ty nejzkušenější offroadisty se nabízí projet písečné pláže, kamenitá koryta řek anebo se škrábat po kopcích všech možných povrchů.

Největší unikátností Nového Zélandu je právě jeho rozmanitost. A to i přesto, že se ani zdaleka nejedná o velkou krajinu. Během dvou týdnů můžete ze sedla motocyklu zahlédnout velice různorodou krajinu, kvůli které byste kdekoliv jinde na světě museli cestovat i několik měsíců.
Můj dobrý kamarád kdysi řekl: „Nový Zéland nemá nic nejlepšího na světe. Ale je tu naprosto všechno. A vše z toho, má k dokonalosti velice blízko… A to dělá Nový Zéland dokonalým!

Nečekejte tedy žádné dlouhé nudné přejezdy. Zážitky budete přehlceni už po 200-300km/den, protože budete prosit o zastavení každých pár desítek kilometrů na pořízení užasných fotek, které Vám budou všichni doma závidět. V tak úžasné zemi není nic nemožné a tak vždy upravuji konečný itinerář dle preferencí účastníků.

Budete chtít sesednout a posedět na pobřeží a sledovat stovky lachtaních mláďat nebo se projet na mořském kayaku s delfíny kolem? Preferujete bungee jumping v kaňonu, kde byl vynalezen nebo skok s padákem z 6km přímo mezi ostrými horami a oceánem? Je Váš sen proletět se helikoptérou a přistát s ní na ledovci nebo v hlubokém fjordu? I to se dá na Zélandu během dvou týdnů stihnout! Ale samozřejmě že nemusíme spěchat zkoušet všechno. Někdy je nejlepší, naložit se po dlouhém dni v sedle do termálních pramenů a jen sledovat úžasnou noční oblohu plnou jižních souhvězdí a mléčné dráhy, kterou jste takto ještě nikdy neviděli.

Ať už to dopadne jakkoliv, garantuji Vám, že každý den zažijete něco unikátního. A až se vrátíte domů, budete vyprávět a vzpomínat na Vaše zážitky z nejvzdálenějšího místa planety po zbytek Vašeho života…

Detaily

Co uvidíme:
 • Christchurch
 • Poloostrov Banks Peninsula
 • Jezero Tekapo
 • Mt. Cook
 • Jezero Twizel
 • Queenstown
 • Divoké Západní pobřeží
 • Ledovcová Jezera Nelson
 • Tasmanský záliv
 • Pláže Abel Tasman
 • Zálivy Malborough
 • Malborough
 • Hanmer Springs

Výprava nemá přesný itinerář, jelikož nejsme cestovní kancelář. Denní nájezd kilometrů bude zhruba 300 km, ale veškeré činnosti bude lze poupravit na základě preferencí jednotlivých účastníků. Bude možné buď přidat více šotolinových cest nebo naopak strávit den nějakou doplňkovou zážitkovou aktivitou.

Ubytování budeme v hostelech, B&B, AirBnB a podobné, nebude tedy nutné s sebou tahat stan a spacáky.

Věci jsou na Zélandu obecně o cca 50% dražší než v ČR.

V rámci výpravy se budeme pohybovat jednak u oceánu, druhak v horských oblastech, proto je velký důraz kladen na kvalitní, teplé oblečení a kvalitní nepromoky.

Průvodcem na této cestě bude Martin Portele.

Minimální počet účastníků: 4
Maximální počet účastníků: 7

Cena zahrnuje
Průvodce

Zkušeného průvodce Martina Porteleho, který celou oblast dobře zná a je jazykově vybavený.

Servis

Kompletní servis od začátku výpravy až do jejího konce. Poradím se vším od sbalení se na cestu až po nákup nejlepších suvenýrů.

Vzpomínky

Každý účastník obdrží dokumetaci z cesty v podobě kvalitních fotek a krátkého videa.

Cena nezahrnuje
 • Zapůjčení motocyklu
 • Palivo
 • Ubytování
 • Jídlo a pití
 • Vstupy do muzeí a památek
 • Zpáteční letenku

Celkové náklady na cestě (bez průvodcovských služeb) by se měli pohybovat dle aktuální situace a kurzu měny kolem 150 000 – 170 000 Kč

Cena 30 000 Kč

Zeptej se na detaily

Velice rádi Ti odpovíme na veškeré dotazy a otázky.

Pojďme se potkat

Řešíš raději věci osobně? To jsem rád, já také! Pojďme se potkat a vyjasnit si veškeré detaily.

Rezervace

Rezervuj si svoje dobrodružství ještě dnes!

Pojď do toho:

  Ke zvýšení kvality webu a k analytickým účelům využíváme soubory cookies.