fbpx

Kanada

Termín:

5.7.-4.8. 2022

Počet dnů:

30

Typy cest:

asfalt s vysokým podílem šotolin

Spaní:

Stan, motel

Náročnost:

6/10

Motorky:

Výprava je určena pro velká cestovní endura nad 600ccm. Doprava do Kanady bude realizována letecky.

O výpravě:

Druhá největší země světa, Kanada, nabízí všechny typy scenérií od oblastí tisíců jezer na východě, přes nekonečné lány polí v prériích až po velkolepé Skalisté hory, kde kamkoliv to je kousek, přestože vám tachometr následně ukáže vzdálenost stovek kilometrů. V Kanadě je právě všechno velké, od přírody, přes kelímky kávy až po dobrotu a vstřícnost v srdcích místních lidí.

V rámci této kanadské výpravy se na vlastních motocyklech zaměříme právě na oblast Skalistých hor. Cílem pak budou nejkrásnější jezera a nejsevernější místo Kanady, kam se dá dojet vlastním vozidlem po silnici – Tuktoayktuk. Začneme ve Vancouveru, kosmopolitním městě s výhledem na Skalisté hory na jedné straně, a nekonečný oceán na straně druhé. Z Vancouveru vyrazíme na sever, na nultou míli slavné Alaska Highway, kterou si projedeme z její větší kanadské části. Dojedeme tak až do Dawson City, kde ochutnáme místní specialitu – whisky s mumifikovaným lidským palcem. Nic horšího už nás poté nemůže potkat, v klidu si tak projedeme silnici Dempster Highway táhnoucí se Severozápadním teritoriem až do vesničky Tuktoyaktuk, kde si smočíme nohy v severním ledovém oceánu a ochutnáme slaninu politou javorovým syrupem. Víc na sever to nepůjde, vrátíme se tedy oklikou zpět do Britské Kolumbie skrz nekonečné lesy plné medvědů, bizonů, jelenů a čipmunků. Navštívíme při tom indiánské rezervace, shlédneme ledovce na Aljašce a dojedeme tak až ke klenotu celé Kanady – Icefield Parkway. Zde uvidíme ty nejkrásnější scenérie a jezera, která Kanada může nabídnout – Moraine Lake, Lake Louise, Emerald Lake a mnoho dalších. Odtud si už jen odskočíme do jeskynních horkých pramenů a navrátíme se zpět do Vancouveru.

Detaily

Co uvidíme:
 • Vancouver
 • Alaska Highway
 • Dawson city
 • Dempster Highway
 • Tuktoayktuk
 • Icefield Parkway
 • Moraine Lake
 • Lake Louise
 • Emerald Lake
 • Toad Rock kemp
 • Ainsworth Hot Springs

Výprava nemá přesný itinerář, jelikož nejsme cestovní kancelář. Zamýšlená trasa se tak může změnit a bude se řídit nejen počasím, ale také schopnostmi a vůlí účastníků. Trasa na celý měsíc bude měřit okolo 9000 km. Kultura cestování a denní nájezdy jsou v Kanadě výrazně jiné než v Evropě, z toho důvodu mohou být některé denní nájezdy, zvlášť cestou na sever po Alaska a Dempster Highway, rámcově 400 až 600 km denně. Větší porci
kilometrů ukrojíme v první polovině výpravy, v druhé polovině budou denní nájezdy menší, neboť už bude výrazně více příležitostí na zastavení a kochání.

Ubytování se bude po cestě lišit – od krásných hotelů z dob zlaté horečky, přes typické americké motely či jednoduché penziony až po ubytování v přírodě ve vlastních stanech. V rámci výpravy se budeme pohybovat jednak za polárním kruhem, druhak v nejteplejších oblastech Kanady, proto je velký důraz kladen na kvalitní, teplé oblečení a kvalitní nepromoky.

Průvodcem na této cestě bude Milan Prustoměrský.

Minimální počet účastníků: 4
Maximální počet účastníků: 7

Cena zahrnuje
Průvodce

Zkušeného průvodce Milana Prustoměrského, který celou oblast dobře zná a je jazykově vybavený.

Servis

Kompletní servis od začátku výpravy až do jejího konce. Poradím se vším od sbalení se na cestu až po nákup nejlepších suvenýrů.

Vzpomínky

Každý účastník obdrží dokumetaci z cesty v podobě kvalitních fotek a krátkého videa.

Cena nezahrnuje
 • Letecká přeprava motocyklu
 • Palivo
 • Ubytování
 • Jídlo a pití
 • Vstupy do muzeí a památek
 • Zpáteční letenku

Celkové náklady na cestě (bez průvodcovských služeb) by se měli pohybovat dle aktuální situace a kurzu měny kolem 170 000 – 190 000 Kč

Cena 43 500 Kč

Zeptej se na detaily

Velice rádi Ti odpovíme na veškeré dotazy a otázky.

Pojďme se potkat

Řešíš raději věci osobně? To jsem rád, já také! Pojďme se potkat a vyjasnit si veškeré detaily.

Rezervace

Rezervuj si svoje dobrodružství ještě dnes!

Pojď do toho:

  Kliknutím na tlačítko Nezávazně poptat souhlasíš se zpracováním výše uvedených osobních údajů.

   

  Ke zvýšení kvality webu a k analytickým účelům využíváme soubory cookies.