MSR WhisperLite International

3 120 Kč –10 %
msr whisperlite international
3 120 Kč –10 % 2 798 Kč
Do 3 dnů

Spolehlivý a levný benzinový vařič.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Pokud jedete na výlet, který bude delší než měsíc a víte, že budete denně vařit. Bude nejspíš lepší vařič na kapalná paliva než jen obyčejný na plyn, protože benzín z motorky vždy nějak dostanete. MSR Whisperlite je velice jednoduchý, lehký avšak výkoný multipalivový vařič neboli benziňák. Primárně je určený pro technický benzín, ale jde použít i benzín normální, nafta nebo kerosín (petrolej). Při použití jiného paliva než technického benzínu však počítejte se zvýšenou kouřivostí a znečištěním.

 

Osobní zkušenost:

Tento typ vařiče jsme téměř denně používali na cestě kolem světa. Je malý, lehký a skladný. Použití je velice jednoduché a intuitivní. Dokonce i rozmontování a vyčištění není velká věda. Prvních pár dní jsme používali technický benzín a vařič byl krásně čistý. Postupem času jsme ovšem pálili i velmi nekvalitní benzín a museli jsme jej častěji čistit. Měli jsme také strach ze zlomení plastové pumpičky, ale vydržela. Za mě je to velice praktický vařič na dlouhé cesty.

Vojtěch Lavický

 

Technické parametry:

Palivo Doba varu 1l vody Uvařené vody na 100ml paliva Výdrž 591ml lahve Váha min* / max**
technický benzín 3,5 min 4,4 litrů cca 110 min 309g / 441g
petrolej (kerosin) 4,4 min 5,3 litrů cca 155 min 309g / 441g

*minimální váha zahrnuje pouze vařič s palivovou pumpou **maximální váha zahrnuje vařič, palivovou pumpu, závětří a obal

 

  • Sada obsahuje: vařič, trysku na hůře spalitelná paliva, závětří, pumpu, olej na píst pumpy, náhradní těsnění do pumpy a nářadí.
  • V ceně není lahev na paliva.
  • Vyrobeno v Seattle, USA.

Doplňkové parametry

Kategorie: Příslušenství pro cestování
Záruka: 2 roky

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: