Vánočních 10+1 tipů pro dobrodruhy na dvou kolech

Tipů, co na Vánoce koupit je všude milion a tak jsem vytvořil miliontý první. Třeba i trochu jiný, třeba úplně stejný jako už jsi někde četl, ale věřím, že najdeš zajímavý tip.

10vanocnich_tipu_2018

 

1/ Cestovní podkolenky Nomadist

Ponožky pod stromečkem jsme jako malí nacházeli asi jen velice neradi. Ale doba se mění a dobrou ponožku, kór na motorku, aby člověk pohledal. A tak jsme si ji nechali vyrobit. Základem je vysoký obsah kvalitní Merino vlny, díky které ponožky budeš moci nosit i několik dní a nemusíš se bát chemického poplachu kdykoliv si sundáš boty.

628_cestovni-podkolenky-nomadist

 

2/ Síťové pytlíčky

Taková blbost říkáš si teď, ale pozor, čti dál. Jednak je to super věc na organizaci věcí v tašce, protože hned vidíš, co máš, věci se v nich nezapaří jak v igelitce, nesmíchají se ti na hotelu v pračce s věcma kámoše a vůbec je to skvělá ekologická alternativa k igelitce a o tom to je!

130_s-ov-vak-4b0a7b20b0617

3/ Průvodce

Dostal se mi do ruky, je jiný, je globální. Proč ne, říkám si. Je pravda, že některé silnice mám projeté a nekecá, jsou úžasné. Ale spíš tuhle knihu beru jako inspiraci pro Tebe, jako výzvu vyrazit a poznávat svět. Protože svět je plný krásných silnic a v téhle knížce je jich jen hrstka. Nebo si vyber z mnoha dalších průvodců tutaj.

2166_4464-uchvatne-sv-automobilove-trasy

 

4/ Ručník

Žádná umělina za stovku, klasický froté ručník! Hyper skladné sportovní ručníky mi prostě nevyhovují, ale velký froté ručník je do kufru dost nepraktický. Tenhle je ale sbalený stejně velký jako ten sportovní a světe div se, utřu se do něj celý i s vlasama. Za to čupr očko ho navíc můžeš sušit zavěšený za jízdy na motorce.

622-2_mini-frote-rucnik

 

5/ Alkohol tester

Staré přísloví praví, že alkohol je sice metla lidstva, ale zametat se musí. Ty rána asi známe každý. Jet, nejet? Špatně se to odhaduje. Proč ale riskovat, když si můžeme být jistí. Tenhle profi přístroj s vysokou přesností Ti řekne hned jestli můžeš bezpečně do provozu!

1194_pictureprovider

 

6/ Adaptér pro celý svět

Tenhle švýcarský zázrak už používám několik let a cestování bez něj si nedokážu představit. Funguje všude a je krásně kompaktní. Utáhne nabíjet foťák, počítač, ale třeba i fén na vlasy pro Tvoji drahou polovičku.

1050_pictureprovider--1

7/ Multitool Leatherman

„Každý správný muž má s sebou nůž“. Jo, tak tohle platilo, dokud nepřišli na trh multitooly od Leathermana s 25 letou zárukou. Sada nářadí do kapsy, kterou byste si nejspíš přáli už jako malé dítě a teď je na dosah. Sám jej nedám z ruky, nikdy nevíte, kdy se bude hodit. Takže teď nově: „Každý, kdo je cool, má v kapse multitool“.

577-1_3-surge-beauty

 

8/ Polštářek

Taková ta blbost, kterou nebudete chtít dát na cestě z ruky. Kousek domova a navíc si neposlintáš mikinu. Sbalený zase tolik místa nezabere a za ten komfort mi to vždycky stálo.

912-8_thrm-comppillows-group

 

9/ Trička Nomadist

Protože jsou prostě skvělá. Protože jimi dáš světu najevo, že máš rád Nomadist. A prostě proto!

triko_nahledtriko_nahled_1triko_nahled_2

 

10/ Plecháček Nomadist

Tady je to stejné v bledě modrém…ehm v bílem! Klasický plecháček, co má na rozdíl od svých nerez kolegů styl! Navíc s přídavkem paracordu, kdybys chtěl třeba lasovat soba jako Bear Grylls.

IMG_7901

 

11/ Kolama z domu!

A ten závěrečný tip? To je jednoduchý, vyraž poznávat svoji zemi, svůj kontinent, svůj svět. Ničeho se neboj, neřeš, jestli máš vhodný stroj, nebo jestli umíš dostatek jazyků. Pokud tu možnost jenom trochu máš, vyraž! Protože o perfektním dnu v kanceláři budeš vnoučatům jen těžko vykládat.

Budu velice rád, pokud Ti k tomu dopomůže vybavení koupené u nás!

 

Vojtěch Lavický