fbpx

Atacama 2024

Termín:

6.1.-4.2. 2024

Počet dnů:

30

Typy cest:

asfalt s vysokým podílem offroadu

Spaní:

Stan, hostel

Náročnost:

7/10

Motorky:

Pojedeme na vlastních motorkách, které se budou transportovat kontejnerem po moři.

O výpravě:

Nyní máš úžasnou možnost vidět kus jižní Ameriky na vlastním motocyklu pod vedením zkušeného průvodce. Výprava do pouště Atacama Tě provede celkem třemi státy – Chile, Argentinou a Bolívií. Od pobřeží Pacifiku se vydáme vstříc Andským velikánům, projedeme měsíční krajinu kolem opuštěných hornických měst, kde téměř nic nežije, přejedeme největší solnou pláň světa a okusíme úžasnou atmosféru, která je v jižní Americe přítomna. Můžeme Ti slíbit zážitky, na které do konce života nezapomeneš.

Co uvidíme:
 • Paso Agua Negra 4780 m.n.m.
 • argentinská vinařství
 • steaky
 • měsíční krajinu And
 • laguny s plameňáky
 • stáda lam
 • Salar de Uyuni
 • hřbitov vlaků
 • Mano del Desierto

Výprava nemá přesný itinerář, jelikož nejsme cestovní kancelář. Zamýšlená trasa se tak může změnit a bude se řídit nejen počasím, ale také schopnostmi a vůlí účastníků.

Výprava je určena pro velká cestovní endura nad 600ccm.

Celá naše odysea začne ve městě Valparaiso v Chile, kam připlují naše stroje a kde si je ještě před koncem roku vyzvedneme. Popříletu se aklimatizujeme a prohlédneme si město. Poté co nejdříve vyrazíme k prvnímu významnému bodu naší cesty a to průsmyku Paso Agua Negra, kde přijde první zkouška našich offroadových dovedností a první přivykání na nadmořskou výšku. V Argentině se po krásných silnicích přesuneme do Národního parku Talampaya. Odtud pojedeme na sever po legendární silnici 40. Cestou navštívíme první Incké památky, nebo termální prameny. Za nedlouho ovšem odbočíme z hlavní cesty do hor. Čeká nás nádherný přejezd horami, kde moc lidí nepotkáme. Nebude to procházka růžovou zahradou, odměnou ale budou neskutečné, až surrealistické scenérie, volně pobíhající stáda lam a noční obloha, kterou jinde neuvidíte. Posledními zastávkami v Argentině budou Salta a Humahuaca. V Saltě nás čeká prohlídka města a odpočinkový den. Ochutnáme vynikající červené víno, pravé argentinské steaky a ty odvážnější mohou zkusit maso z lamy. První bolivijské město nás uvítá typickou atmosférou. Krásnou zatáčkovitou trasou se dostaneme až do Uyuni, kde nás čeká slavný hřbitov vlaků, ale především největší solná pláň světa – Salar de Uyuni. Podle stavu vody na salaru se na něj buď vydáme na svých strojích, nebo pronajatým autem. V dalších dnech projedeme asi jednu z nejhezčích a nejdrsnějších oblastí Bolívie, tzv. cestu lagun národním parkem Eduardo Avaroa. Tento národní park je domovem mnoha atrakcí, včetně plameňáků, lam, kamenného stromu nebo lagun Colorada a Verde. Třešničkou na dortu bude překonání hranice do Chile ve výšce nad 5.000 m.n.m. V Chile nás čeká další odpočinkový den ve městě San Pedro de Atacama a výlet nalehko ke gejzírům El Tatio. Zde už otáčíme k domovu a čeká nás zrychlený přesun zpět do Valparaisa. Po cestě si ovšem nenecháme ujít stanování u Mano del Desierto, ruky v poušti, symbolu Atacamy. Program na poslední dny se může lišit podle toho, jak budeme předchozí dny rychlý nebo pomalí.

Ubytování se může po cestě lišit. Od krásných hotelů ve městech přes jednoduché vesnické pensiony po ubytování v přírodě ve vlastních stanech.

Průvodcem na této cestě bude Vojtěch Lavický.

 • Minimální počet účastníků: 4
 • Maximální počet účastníků: 7
Cena zahrnuje
Průvodce

Zkušeného průvodce Vojtu Lavického, který celou oblast dobře zná a je jazykově vybavený.

Servis

Kompletní servis od začátku výpravy až do jejího konce. Poradím se vším od sbalení se na cestu až po nákup nejlepších suvenýrů.

Vzpomínky

Každý účastník obdrží dokumetaci z cesty v podobě kvalitních fotek a krátkého videa.

Cena nezahrnuje
 • transport motocyklu (cca 65 000 Kč)
 • Palivo (14 000 Kč)
 • Ubytování (10 000 Kč)
 • Jídlo a pití (30 000 Kč)
 • Vstupy do NP a atrakce (5000 Kč)
 • Zpáteční letenku (35 000 Kč)

Celkové náklady na cestě (bez průvodcovských služeb) by se měli pohybovat dle aktuální situace a kurzu měny kolem 140 000 – 150 000 Kč.

Cena 49 000 Kč

Zeptej se na detaily

Velice rádi Ti odpovíme na veškeré dotazy a otázky.

Pojďme se potkat

Řešíš raději věci osobně? To jsem rád, já také! Pojďme se potkat a vyjasnit si veškeré detaily.

Rezervace

Rezervuj si svoje dobrodružství ještě dnes!

Pojď do toho:

  Kliknutím na tlačítko Nezávazně poptat souhlasíš se zpracováním výše uvedených osobních údajů.

   

  Ke zvýšení kvality webu a k analytickým účelům využíváme soubory cookies.